FAQ

Często zadawane pytania i odpowiedzi na temat ESCAPE ROOM (Pokój zagadek)!

1. Co to jest escape room?

Escape room to gra logiczna, w której grupa przyjaciół czy znajomych ( 2-6 osób) zostaje zamknięta w pokoju wypełnionym zagadkami, łamigłówkami i tajemnicami. Ich zadaniem jest rozwiązanie wszystkich zagadek i wyjście z pokoju przed upływem określonego czasu (zazwyczaj 60 minut).

2. Jaki charakter mają pokoje zagadek?

Escape roomy zwykle posiadają różne tematyki, takie jak horror, kryminał, fantasy, naukowe czy historyczne. Gracze muszą użyć swojego logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości, umiejętności rozwiązywania problemów oraz współpracy, aby znaleźć klucze, kody lub inne wskazówki potrzebne do ukończenia gry. Escape roomy zyskały popularność na całym świecie i są uważane za jedną z najlepszych form rozrywki turystycznej w Londynie, Paryżu, Berlinie czy Krakowie.

3. Czy Scary Hostel Escape the Room w Krakowie jest straszny?

Tematyka horroru wprowadza elementy napięcia, strachu i grozy, jednak jest to bardziej ekscytujące niż możesz sobie wyobrazić. Poziom adrenaliny i emocji podczas gry zdecydowanie jest na najwyższym poziomie.

4. Jak dokonać rezerwacji w pokojach zagadek Scary Hostel?

Sprawdź dostępność pokoju zagadek na stronie www.scaryhostel.pl, wybierz datę, godzinę i wypełnij formularz rejestracyjny.

5. Czy mogę zarezerwować pokoje telefonicznie?

Tak, jeżeli chcesz zarezerwować rozgrywkę zadzwoń pod numer (+48) 733 997 666.

6. Czy musimy przyjść wcześniej do Escape Room?

Kiedy nadejdzie wielki dzień przygody w Scary Hostel bądźcie 10 minut przed czasem gry. Spóźnienia mogą powodować opóźnienia dla innych zespołów. Czas gry to 60 minut, jednak przed grą Escape Room musimy wytłumaczyć Wam zasady gry i dostarczyć niezbędne instrukcje.

7. Czy otrzymam rabat lub zniżkę gdy wrócę do Scary Hostel ponownie?

Oferujemy promocje lojalnościowe oraz okazjonalne, również te z polecenia znajomym.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage’a na portalu Facebook.

8. Co jeśli w trakcie gry muszę iść do łazienki?

Nic wielkiego. Informujesz obsługę i wychodzisz. Mistrz gry pozwoli Ci wrócić do gry. To nie zdarza się przecież zbyt często. A wizyta w naszej toalecie jest niezwykle ekscytująca�� – kolejna niespodzianka.

9. Czy możemy dostać jakieś wskazówki lub pomoc podczas gry w pokojach zagadek?

Oczywiście, że tak ! Mistrz gry obserwuje jak wam idzie poprzez wbudowane kamery. Pomoże Wam, kiedy zobaczy, że utknęliście w martwym punkcie. Macie trzy podpowiedzi ;).

10. Co jeśli skończy nam się czas?

Ciężka sprawa. Mistrz gry pozwoli Wam wyjść niestety na tarczy. Wrócicie i spróbujcie jeszcze raz��

11. Wiemy, że w pomieszczeniu jest kilka przedmiotów, rekwizytów gry, które są zapieczętowane lub opisane STOP. Dlaczego tak jest?

Jeżeli tak jest, to znaczy, że nie chcemy, żeby gracze dotykali tych przedmiotów.
Muszą ona zostać w odpowiedniej pozycji, aby działały poprawnie. Nie próbujcie więc przesuwać ich na siłę.

12. Co jeśli szyfr nie działa na zamkach w pokoju zagadek pomimo, że próbowaliśmy już wszystkiego.

Możliwe, że ten konkretny szyfr nie jest do niczego potrzebny. W grze znajduję się kilka ślepych uliczek, postarajcie się bardziej;-)

13. Czy będąc grupą turystyczną z zagranicy możemy komunikować się w języku angielskim?

Oczywiście, Mistrz biegle posługuje się językiem angielskim, więc wszystkie instrukcje gry będą Wam znane i z pewnością złamiecie kod bez znajomości języka polskiego.

14. Czy możemy zarezerwować trzy pokoje: celę Hannibala Lectera, pokój laleczkiChucky oraz sekretny gabinet Al Capone w tym samym czasie?

Możemy dla Was zmienić godzinę rozpoczęcia rozgrywek, tak aby wszystkie drużyny mogły zacząć w tym samym czasie. Możecie zarezerwować Scary Hostel na wyłączność.

15. Czy w Escape the Room w Krakowie może grać drużyna dwuosobowa?

Tak, cela Hannibala Lectera jest idealnie zaaranżowana dla dwóch graczy. Zaproś kogoś bliskiego i baw się dobrze! Pozostałe pokoje jak Pokój Laleczki Chucky czy Gabinet Al. Capone też pozwalają zagrać dwóm graczom.

16. Czy Scary Hostel Escape the Room ma najlepsze pokoje zagadek w Krakowie?

Dla nas odpowiedź jest oczywista. Zdecydowanie tak. Potwierdzają to też opinie uczestników gry, dla których jesteśmy najlepszym Escape Roomem w Krakowie i nie tylko 🙂

Jak to działa?

  • Jesteś Zamknięty

    Zamykamy Cię w wybranym pokoju

  • Czas tyka

    Masz tylko 60 Min

  • Ucieknij szybko

    Musisz rozwiązać zagadkę, znaleźć klucz i opuścić pokój